image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan ve vize reddi ile karşılaşan başvuru sahiplerinin itiraz davası açarak itiraz hakkını kullanabilmeleri mümkündür.

AB vatandaşlarının diğer akrabaları yaptıkları İngiltere yerleşim vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilecekleri gibi olumsuz sonuç da alabilmektedir. Bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek oldukça zordur. Çünkü diğer akrabalar için yapılan vize başvurusunda aile bütünlüğünün korunması ilkesine dayanarak kesinlikle olumlu sonuç alınacağını söylemek zordur. AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan başvuru sahiplerinin İngiltere’deki AB vatandaşına bağımlılığının çok yüksek olması ve hatta bu kişinin AB vatandaşının bakımına muhtaç olması ve bu durumun başvuruda ikna edici şekilde gösterilebilmesi gerekir.

Olumlu sonuç almanın oldukça zor olduğu bu İngiltere yerleşim vizesi türüne yapılan başvurunun vize reddi ile sonuçlanması durumunda başvuru sahibinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu hak, tam kapsamlı itiraz hakkı olup itiraz davası (appeal) açabilmeyi kapsar. İtiraz davası (appeal), vize reddi alan kişinin İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde vize reddinin incelenmesini ve tekrar karara bağlanmasını sağlayan bir itiraz hakkıdır. Bu hakkı kullanabilmek yani dava açabilmek için başvuru sahipleri ret mektuplarında yazan itiraz süreleri dolmadan CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek Londra, Ankara ve İstanbul ofislerindaki  İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1871 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları