image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Başvuru dosyasının tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimi sonrasında AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmek için randevuda gerekli olan belgelerden oluşan bir dosya sunulmalıdır.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmesi için gerekli belgelerden oluşan bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Bu başvuru dosyasında belgelere ek olarak bu belgelerin tercümelerinin de yer alması gerekir.

Yerleşim kapsamlı bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerin İngiltere’deki AB vatandaşına bağımlı oldukları, bu kişinin evinin üyesi oldukları ya da ciddi bir sağlık problemine sahip oldukları için bu kişiye ihtiyaçlarının olduğunun belgelerle gösterilmesi gerekir. Buna ek olarak başvuru sahiplerinin en azından temel masraflarının karşılanabileceği ölçüde AB vatandaşının maddi yeterliliğinin belgelenebilmesi gerekir.

AB vatandaşının bağımlı diğer akrabaları; kardeş, teyze, hala, amca, dayı, kuzen, yeğen gibi akrabalarıdır. Bu kişilerin başvuru yaptıktan sonra vize almaları diğer yerleşim kapsamlı vizelerden zordur. Diğer akrabaların kişisel durumu başvuruda değerlendirilerek vize verilip verilmemesine karar verilmektedir. Yani eş/partner, çocuklar ve ebeveynlere göre bu kategoriye başvuru yapan kişilerin vize alması çok daha zordur. Bu nedenle tüm belgelerin eksiksiz olduğu ikna edici bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Bunun için başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere yerleşim vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitmek üzere yapılabilen tüm diğer vize başvurularından daha karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvurulmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Titizlikle ve prosedürlere uygun bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1529 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları