image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne yapılan ilk başvuru sonrası ilk verilen vize süresi 6 aydır.

Belgelerin toplanması, tercümelerin yapılması, başvuru formunun doldurulması, başvuru merkezinden uzmanlarımızca randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle yapılabilen AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sonrası olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine verilecek olan ilk vize süresi 6 aydır. Bu 6 ay bitmeden önce İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak 5 yıla kadar uzatma alabilmek mümkündür.

Yerleşim kapsamlı bu vize ile uzatmalarla birlikte toplamda 5 yıl İngiltere’de yaşamış olan kişiler süresiz oturum izni başvurusu, 6 yıl yaşamış bulunanlar ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabileceklerdir. Birleşik Krallık’tan bu başvuruları yapacak olan başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek başvurularını profesyonel danışmanlık alarak gerçekleştirebileceklerdir.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunun oldukça karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren konsolosluk memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1492 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları