image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

Vize başvuru dosyasının tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle gerçekleştirilebilecek olan AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda sağlanması gereken bir İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmek için her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Mesela yerleşim kapsamlı bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerin İngiltere’deki AB vatandaşına bağımlı oldukları, bu kişinin evinin üyesi oldukları ya da ciddi bir sağlık problemine sahip oldukları için bu kişiye ihtiyaçlarının olması şartı bulunmaktadır. Ancak bu şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmamaktadır. Yani AB vatandaşlarının diğer akrabalarının IELTS Life Skills sınavına girerek başarılı sonuç almaları gibi bir şart bulunmamaktadır.

Yerleşim kapsamlı başvuruların oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim başvurularından biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1520 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları