image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne İngiltere’de yaşayan AB vatandaşlarının kardeşleri, teyzeleri, halaları, amcaları, dayıları, kuzenleri ve yeğenleri başvuru yapabilmektedir.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne yalnızca İngiltere’de yaşamakta olan AB vatandaşlarının akrabaları başvuru yapabilmektedir. Bunlara göre yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesine AB vatandaşlarının kardeşleri, teyzeleri, amcaları, kuzenleri ve yeğenleri gibi akrabalık derecelerine sahip kişiler başvuru yapabilmektedir. Bu kişilerin vize alabilmesi için sağlaması gereken şartlar eş/partner, çocuk ve ebeveynlerin sağlaması gereken şartlardan daha ağırdır. Örneğin; başvuru yapacak olan akrabanın maddi olarak İngiltere’deki AB vatandaşına bağımlı olduğunun başvuruda gösterilmesi gerekir. Bu vize türünde sağlanması gereken diğer şartlar hakkında bilgi almak isteyen diğer akrabalar CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’ye yerleşmek üzere yapılan İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun haklı gerekçelerin olması ve bunun vize memurunca da haklı ve ikna edici bulunmasıyla itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1550 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları