image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 4 Vizesi Şartları Nelerdir?

Tier 4 Vizesi şartları içerisinde en önemlisi elbette puan bazlı sistemin uygulandığı bu İngiltere vizesi türünde 40 puanı sağlayabilmektir.

Her İngiltere vizesi türünün kendine has birtakım şartları bulunmaktadır. Kimisinde maddi yeterlilik şartı kimisinde davetiyenin olması gibi şartlar bulunmaktadır. Dolayısıyla İngiltere’de 6 ayın üstünde eğitim görecek olan öğrencilerin başvuru yapabildiği Tier 4 Vizesi başvurularında da vizeye özgü şartlar bulunur.

Tier 4 Vizesi şartları içerisinde en önemlisi elbette puan bazlı sistemin uygulandığı bu İngiltere vizesi türünde 40 puanı sağlayabilmektir. Bu şartlar sağlanamazsa olumlu sonuç alınabilmesi mümkün değildir. Puan bazlı vize türlerinin tamamında şartlar tam sağlanıyorsa ve puan tam sağlanabilmişse vize alınabilmektedir. 40 puanı sağlayabilmek için eğitim alınacak olan kurumdan bir kabul mektubu (30 puan) ve masrafların karşılanabileceği (10 puan) başvuru dosyasında gösterilebilmelidir. Bunun dışında bu başvuruyu yapan öğrencinin en az B1 düzeyinde İngilizce bildiğini de başvurusunda gösterebilmesi gerekmektedir. Bunu IELTS ve Trinity College London sınavlarıyla ispatlayabilmek mümkündür. Bunların dışındaki sınavları ise kişinin gideceği kurum Higher Education Institution ise ve öğrenciyi kabul etmişse vize başvurusu için de kabul edilmektedir.

Yukarıdaki şartların dışında Tier 4 Vizesi başvurularında hangi şartların sağlanması gerektiğine dair bilgi almak için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçilerek bilgi ve danışmanlık alınabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 875 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular