image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 4 Vizesi IELTS Şartı Arar Mı?

Tier 4 Vizesi IELTS şartı aramakla birlikte İngiltere’de eğitim görmek üzere gidilmesi planlanan yüksek öğretim kurumunun (Higher Education Institution, HEI) öğrenciyi kabul etmesi halinde diğer uluslararası sınavlar da vize başvurusunda kabul edilecektir.

İngiltere’de eğitim görmek üzere başvuru yapılabilecek olan Tier 4 Vizesi başvurularında başvuru dosyasına IELTS belgesinin de eklenmesi gerekmektedir. Bu belgenin en az B1 düzeyinde olması gerekmektedir. Tier 4 Vizesi IELTS şartı aramakla birlikte İngiltere’de eğitim görmek üzere gidilmesi planlanan yüksek öğretim kurumunun (Higher Education Institution) öğrenciyi kabul etmesi halinde diğer uluslararası sınavlar da vize başvurusunda kabul edilecektir. Bu bağlamda Trinity College London, TOEFL, Cambridge sınavları, Pearson vb. sınavlar da bu başvurularda İngilizce dil şartını sağlamak üzere konulabilecektir. Önemli olan, okulun öğrenciyi farklı bir sınavla da kabul etmiş olmasıdır. Okul kabul ettikten sonra vize aşamasında problem çıkmamaktadır.

Farklı bir İngilizce sınavıyla öğrenciyi kabul edecek olan kurumun bir Higher Education Institution olması gerekir. Dolayısıyla bu yüksek öğretim kurumları hariç diğer eğitim kurumlarına (dil okulu, sertifika programları vb.) eğitim görmek için gidecek olan kişiler başka bir sınavla dil seviyelerini gösteremeyecektir.

İngiltere’de eğitim görmek üzere gidecek kişiler hangi vize türüne başvuru yapacakları ve başvuru yapacakları vizenin şartlarını nasıl sağlayacakları ile ilgili olarak CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1227 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular