image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 4 Vize Süresi Ne Kadardır?

Tier 4 Vize süresi, genellikle alınacak olan eğitimin süresiyle sınırlı olacak şekilde verilmektedir.

Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi, 6 aydan uzun süreli bir eğitim almak üzere İngiltere’ye gidecek olan kişiler tarafından yapılabilmektedir. Bu vize ile lisans, yüksek lisans, doktora, İngilizce dil eğitimi gibi 6 ayın üzerindeki eğitimler için başvuru yapılabilecektir. Tier 4 Vize süresi, genellikle 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak olan eğitimin süresine göre verilmektedir.

Tier-4 altında yapılan İngiltere öğrenci vizesi başvuruları alınacak olan eğitimin süresine göre verilmektedir. Örneğin; İngiltere’de 10 aylık bir mesleki eğitim kursuna katılacak olan biri bu vizeye başvuru yapabilir ve şartları sağlıyorsa 10 aylık süre ile geçerli olan bir vize verilir. Bu süre, genellikle başvuru sahibinin CAS belgesi  kabul mektubunda (Confirmation of Acceptance for Studies) belirtilen süre kadar verilmektedir.

İngiltere’de Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile bulunan kişiler vize süreleri bitmeden uzatma başvurusu ya da başka kategoriye geçiş başvurusu yapabilirler. Eğer kişi bu başvurulardan birini yapmayacaksa İngiltere’de vize süresinin dolmasıyla birlikte İngiltere’den çıkış yapmalıdır. Aksi bir durumda İngiltere’de kaçak duruma düşecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 889 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular