image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 2 Vize Nasıl Alınır?

Tier 2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Tier 2 Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Tier 2 Vize, belirli bir iş için gerekli olan nitelik sahibi bir çalışanın İngiltere ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunamaması sebebi ile diğer ülke vatandaşlarının istihdam edilebilmesine olanak tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi Tier 2 Vize başvurularında da izlenmesi gereken prosedürler vardır.

Firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Eğer başvuruda öncelikli/hızlandırılmış servisler kullanılacak ise bu servislere ait prosedürlerin de takip edilmesi gereklidir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının kişinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmak üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince elden teslim edilmesiyle başvuru süreci tamamlanmaktadır.

Tier 2 Vize başvurularında başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler arasında en önemlilerinden birisi Sponsorluk Belgesidir. Sponsorluk Belgesi (CoS-Certificate of Sponsorship) yalnızca İngiltere'de bulunan belirli işverenleri tarafından çıkartılabilmektedir. Bu belgenin asıl amacı İngiltere'de çalışan göçmenlerin takip edilmesi ve yasa dışı çalışmalarının engellenmesidir. Sponsorluk Belgesi aynı zamanda İngiltere'de bulunan işverenin sponsorluk görevlerini yerine getirip getirmediğinin ölçütüdür ve bundan dolayı başvuru sahibi gönüllü çalışılacak veya ücret almayacak olsa dahi başvuru dosyasında yer almalıdır. Tier 2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvuru dosyalarının içeriği ve hazırlanması konularında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tier 2 Vize başvurularında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi ve maddi yeterlilik şartları da bulunmaktadır. Bu şartların hangi belgeler ile sağlanabilecekleri, vize başvurularında gereken belgeler ve başvuru sahiplerinde aranan şartlar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilirsiniz. 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek Tier 2 Vize, İngiltere vizesi, vize başvuruları, göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sayfa 1026 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular