image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi Nasıl Alınabilir?

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi almak için sunulması gereken belgeler ve izlenmesi gereken prosedürler hakkında bilgi almak için CSS Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, alındığı halde sahiplerine kısa süreli olarak (1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan az süreyle) Birleşik Krallık’a seyahat imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi almak için sunulması gereken bazı belgeler ve izlenmesi gereken prosedürler vardır.

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi almak için gereken ilk şart, başvuru sahibinin geçerli ve İngiltere ziyareti esnasında geçerliliğini koruyabilecek (en az 1 yıllık) pasaport sahibi olmasıdır. Geçerli pasaport sahipleri başvurularını bu pasaportla yapabilirler. Geçerli pasaport sahibi olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Başvurular bu şartı sağlayan pasaportlar ile yapılabilmektedir.

İngiltere’ye Ziyaretçi Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmesi ile yapılmaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, başvurunun doğru ziyaret kapsamlı vize türüne yapılmasıdır. Seyahat amacının başvurulan vize türü ile uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin, 1 aydan kısa süre ile İngiltere’de çalışacak olan başvuru sahiplerinin İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sahibinin seyahat amacı ile uyuşmayan bir vize türüne başvuruda bulunması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır.  Başvuru sahipleri uzmanlarımızla görüşerek İngiltere vizesi türleri hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları, diğer İngiltere vizesi başvurularında da olduğu gibi karmaşık yapıdaki başvurulardır. Başvurularınızın olumsuz sonuçlanma ihtimalini en aza indirmek için CSS Legal’in sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile görüşmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilir, vize başvuruları, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1004 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular