image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa)

1 aydan kısa süreliğine Birleşik Krallık’ta çalışacak ve bunun karşılığında bir ücret alacak olan kişiler İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi alabilirler.

Kazanç elde edilmesine izin verilmiş iş ziyareti kapsamlı vize başvurularını kimlerin yapabileceği İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiştir. Başvuru sahipleri aşağıdaki gruplardan birine dâhil olabiliyorlarsa İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) başvurusu gerçekleştirebilir;

  • Sınav veya değerlendirme uzmanları
  • Eğitmenler
  • Birleşik Krallık dışı için pilot gözlemi/elemeleri
  • Yetkili avukatlar
  • Profesyonel artistler, gösteri sanatçıları
  • Sporcular
  • Modeller

Yukarıda sayılmış bulunan kişilerin dışında kalanların İngiltere’de çalışabilmek için Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi veya Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi türlerinden hangisi gidiş amaçlarına ve kalış sürelerine daha uygunsa o vize türüne başvurusu yapması gerekir. Başvuru yapacağı vize türünü belirlemede problem yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek doğru bir başvuru yapılabilmesini sağlayabilirler.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile Birleşik Krallık’ta 1 aydan fazla kalınmaması en çok dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu İngiltere vizesi İngiltere içerisinden başvuru yapılarak uzatılabilecek ya da başka bir vize türüne geçiş yapılabilecek bir vize değildir. Bu nedenle vize süresinin bitimi ile kişi Birleşik Krallık’tan ayrılmalıdır. Bu durumun istisnası olarak, Ankara Antlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularını gösterebiliriz. İngiltere’de bulunuyorken bu vize türlerinden birine geçiş yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler.

permitted paid engagement

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinin hiç birisinde devlet sosyal yardımlarından faydalanılamaz. Aynı şey İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) için de geçerlidir.

Bu İngiltere vizesi türü ile Birleşik Krallık’ta evlenmek, evlilik tarihi almak ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak mümkün değildir. Bunlardan biri için Birleşik Krallık’a gidilecekse İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusu yapılmalıdır.

İş ziyareti amacıyla başvuru yapılabilen bu İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’ta eğitim görülemez. Eğitim görmek gibi bir amaç taşıyan birisi bu vizeye değil İngiltere öğrenci vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır. Ancak kişi 30 güne kadar çeşitli kurs ve eğitimlere katılabilir. Bunun için de kişinin bazı şatları taşıması gerekir. Kişi yalnızca İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış bulunan eğitimlere katılabilmektedir. Bu vize ile hangi eğitimlere katılabileceğine dair bilgi almak isteyen kişiler uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) eş ve 18 yaş altındaki çocukların İngiltere’ye bağımlı olarak gelebilecekleri bir vize türü değildir. Bu bağımlı aile üyeleri ayrı olarak İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapmalıdır.

Birleşik Krallık’ta ücret elde edilebilen iş ziyareti yapmak üzere başvuru yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi türleri gibi karmaşık yapıda olan başvurulardır. Mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak herhangi bir hata yapılması riski minimuma indireceği için olumlu sonuç alabilmek açısından oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve vize türleri ile prosedürler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3459 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları