image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Turist Vizesi Ne Kadar Süreyle Verilir?

“İngiltere Turist Vizesi ne kadar süreyle verilir?” sorusunun cevabı, başvuru sahibinin talebine ve kişisel durumuna göre değişmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, yalnızca İngiltere’ye değil aynı zamanda diğer Birleşik Krallık ülkeleri olan Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya da kısa süreli seyahat hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür.

“İngiltere’ye Turist Vizesi ne kadar süreyle verilir?” sorusunun cevabı, başvuru sahibinin talebine ve kişisel durumuna bağlı olarak 6 ay ya da 2-5-10 yıl süreyledir. Vize süresinde belirleyici olan etmenlerden birisi, vize sahibinin talep ettiği süre ile kişisel durumunun örtüşüp örtüşmediğidir. Uzun süreli (2-5-10 yıllık) vize için başvuru yapanların vize süreleri Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için uzun dönemli sebeplerinin olması, vize süresi boyunca maddi imkânlarının yeterliliğini koruyacağı vb. şartlara bağlıdır.

Başvuru sahiplerinin dikkat etmeleri gereken bir husus, İngiltere’ye Turist Vizesi ne kadar süre ile verilirse verilsin, gelecekteki başvurularda ve Birleşik Krallık girişlerinde problem yaşamamak için kişilerin 1 yıl içerisinde İngiltere’de toplamda 6 aydan az süre boyunca bulunmalarıdır. Bu süre bir seferde 6 ay olarak ya da toplamı 6 ayı geçmeyecek şekilde daha kısa sürelerle kullanılabilmektedir. Birleşik Krallık’ta kalış süresi vizenin toplam süresinden bağımsızdır, yani 10 yıllık vize sahibi 10 yıl boyunca Birleşik Krallık’ta kalamamaktadır. İngiltere’ye Turist Vizesi şartları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye Turist Vizesi ne kadar süre ile verilirse verilsin değişmeyen bir diğer husus yıl içerisindeki toplam kalım süresinin ya da vizenin toplam süresinin uzatılmasının mümkün olmadığıdır. Ayrıca Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuruları ve insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde ziyaret kapsamlı vizelerden diğer vize türlerine geçiş yapılması mümkün olmamaktadır.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere’ye Turist Vizesi ne kadar süre ile verilir, vize başvuru gereksinimleri nelerdir, ziyaret kapsamlı vizelerin sınırlamaları nelerdir vb. konularda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 939 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular