image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Öğrenci Çalışma İzni Alınabilir Mi?

İngiltere'de öğrenci çalışma izni alma hakkına yalnızca Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahibi öğrenciler bu vize ile belirli eğitim programlarına katılıyor ise sahip olabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi, vize sahiplerine alınan vizenin türüne bağlı olarak belirli süreler ile İngiltere'de eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Vizeleri kişilerin eğitim programlarına katılmaları amacıyla verilmektedir. Bundan dolayı, çoğu öğrenci vizesi vize sahiplerine çalışma hakkı tanımamaktadır. İngiltere'de öğrenci çalışma izni alma hakkını tanıyan tek İngiltere vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine İngiltere'de 6 aydan uzun süren eğitim programlarına katılma hakkı tanımaktadır. Diğer öğrenci vizesi türlerinden farklı olarak Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, vize sahiplerine çalışma hakkı da tanıyabilmektedir. İngiltere'de öğrenci çalışma izni alma hakkının bu vize kapsamında sunulup sunulmayacağı, kişinin katılacağı eğitim programına ve eğer kişinin masraflarını bir sponsor üstleniyor ise bu sponsorun kişiye ne kadar yardım ettiğine göre değişebilmektedir. Örneğin, masraflarının tamamı sponsor tarafından karşılanacak olan ve İngiltere'ye İngilizce dil okuluna katılmak için gelmiş kişilere çalışma izni sunulmamaktadır. Tier-4 Öğrenci Vizesinin sunduğu çalışma hakkından hangi eğitim programlarına dahil olanların yararlanabileceği ve bu vizenin sunduğu haklar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Tier-4 Öğrenci Vizesi ile çalışma izni elde edildiği takdirde kişinin eğitim gördüğü seviye çalışma süresi açısından belirleyici olmaktadır. Lisans altı seviyede eğitim gören öğrenciler haftada 10 saat, lisans ve üstü seviyelerde eğitim gören öğrenciler ise haftada 20 saat çalışabilmektedir. Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerinin tam zamanlı olarak çalışma izinleri yoktur, yani sadece yarı zamanlı olarak/kısıtlı süreler ile çalışabilmektedirler. 

CSS & Co Legal Services, Türkiye'de ve İngiltere'de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services'in İngiltere'de ve Türkiye'de ofisleri bulunmaktadır. Firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek İngiltere Öğrenci Vizeleri, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere vizeleri, göçmenlik kuralları hakkında bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilirsiniz.

Bu sayfa 1361 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular