image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti, diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, çeşitli etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, alındığı halde vize sahiplerine Birleşik Krallık ülkelerine (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) kısa süreli seyahat hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti çeşitli etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti içerisinde başvuru esnasında yatırılması gereken harçlar ve ek hizmetlerden yararlanılması durumunda oluşabilecek ücretler vardır. Başvuru esnasında ödenmesi gereken ücretler arasında danışmanlık ücretleri, vize harçları, tercüme bedelleri bulunmaktadır. Bunlardan vize/başvuru harcının ödenmesi, başvuru dosyasının tamamlanması için gereken başvuru formunun doldurulabilmesi için gereklidir. Bununla birlikte, başvuru esnasında öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanılmak isteniyor ya da yararlanılmasına ihtiyaç duyuluyor ise bu servislerin kendi ücretlerinin de ödenmeleri gerekmektedir. Başvuru ücretleri konusunda firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ücreti konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, vize harcının dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek işlem gördüğüdür. Buna bağlı olarak dolar kurunda yaşanabilecek oynamalar vize harcını da doğrudan etkilemektedir. Aynı zamanda her yıl 5 Nisan’da İngiltere’de mali yılın sona ermesi de vize harcını değiştirebilmektedir. İngiltere’de yeni mali yılın başlaması ile birlikte vergiler, harçlar, vb. ücretlerde artış gözlemlenmesi söz konusudur. Bu değişiklikler vize harcının da değişmesi ile sonuçlanmaktadır. Sürekli değişkenlik gösteren vize harçları konusunda en güncel bilgiyi CSS Legal uzmanları ile görüşerek edinmeniz mümkündür.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularından olumlu sonuç alınmasının zor olduğu herkesçe bilinmektedir. Vize memurları değerlendirmelerinde en ufak bir hata veya eksiklikte vize reddi verebilmektedirler. Başvuru sahiplerinin güncel bilgiler ışığında başvurularını gerçekleştirmeleri, başvurularının başarılı olabilmesi ihtimalini olabildiğince yükseltmek açısından yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, vize harçları, vize başvuruları konusunda en güncel bilgilere ulaşabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 853 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular