image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, verildiği takdirde Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli olmak üzere eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar arasında uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine sunulacak belge listesinde yer alacak belgeler, tercümesi gereken belgelerin tercümeleri, vize başvuru formu gibi her İngiltere vizesi başvurusu için gerekli olan temel evrakların yanı sıra kişinin eğitim göreceği kurumdan alınması gereken kabul belgesi de bulunmaktadır. Kabul belgesi sadece başvurunun amacının İngiltere’de eğitim görmek olduğunu değil aynı zamanda bu eğitimin süresini ve içeriğini bildirmek için kullanılabilmektedir. Bu bağlamda başvurunun makul olması, başarılı sonuç alınabilmesi açısından önemlidir. Örneğin, 3 aylık yaz tatili esnasında eğitim görmek isteyen bir öğrencinin 5 aylık bir eğitim programına başvurmuş olması makul sayılmayacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar arasında başvurunun makul olduğunu kanıtlamak için gerekebilecek diğer belgeler de bulunmaktadır. Vize sahiplerinin İngiltere’de bulundukları süre içerisinde çalışmak ya da devlet sosyal yardımlarından yararlanmak gibi hakları olmamasından dolayı, seyahatleri esnasında oluşacak masrafları karşılayabileceklerini belgelemeleri gerekmektedir. Eğer bu masrafları başvuru sahibi adına bir başkası üstlenecek ise başvuru sahiplerinin bunu belirten bir sponsorluk belgesini dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri eğer kendi masraflarını karşılayacak ise bunu yapmaya maddi imkanlarının elverdiğini belgelemek için maaş bordrosu, tapu belgesi gibi belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir. Başvuru dosyasına eklenmesi gereken veya gerekebilecek belgelerin ne oldukları konusunda firmamız uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar, vize başvuruları için gerekenler, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 980 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular