image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar arasında her şeyden önce kişinin İngiltere ziyareti boyunca geçerliliğini koruyacak olan pasaport bulunmaktadır. Geçerli pasaport sahipleri bu pasaportu kullanarak başvuru yapabilirler. Geçerli pasaport sahibi olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Geçerli pasaport sahibi olunmaması durumunda vize başvuru işlemlerine başlanabilmesi mümkün olmayacaktır.

İngiltere Ziyaret Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından hazırlanacak belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin hazırlanması, vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından başvuru formunun doldurulması, uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının kişiye ait biyometrik bilgiler (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine iletilmesi ile yapılmaktadır.

İngiltere Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar arasında uzmanlarımızın gerekli gördükleri durumlarda başvuru sahiplerinden isteyebilecekleri ek belgeler de bulunmaktadır. Bu belgeler yapılan başvurunun türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin, İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak birisinin kendisini davet eden kurumdan gelecek davet mektubunu başvuru dosyasına eklemesi gerekmektedir. Buna benzer olarak başvuru sahiplerinin İngiltere seyahatleri esnasında devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacaklarını, yani kendi masraflarını karşılayabileceklerini bildirmeleri gerekmektedir.  İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin bankada belirli miktarlarda para bulundurması şartı aranmamakla beraber, amaçlanan İngiltere seyahatinin masraflarının karşılanabileceğini göstermek için maaş bordrosu, tapu belgesi vb. belgeler de başvuru dosyasına eklenebilirler. Firmamız ile yapılan başvurularda uzmanlarımız başvuru süreci esnasında gerekebilecek ek belgelerin ne oldukları ve neden gerekli oldukları konusunda başvuru sahiplerini bilgilendireceklerdir.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor başvurulardır.  Vize memurlarının değerlendirmelerinde herhangi bir eksik görmeleri durumunda başvuruları reddedebildikleri bilinmektedir. Bu açıdan başvuruların titizlikle hazırlanması gerekmektedir.  CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti almanız, başvurularınızda oluşabilecek eksiklikleri mümkün olduğunca aza indirecek ve başarılı olma olasılığınızı yükseltecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Ziyaretçi Vizesi için gerekli evraklar, gerekebilecek ek belgeler, vize başvuruları, başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 886 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular