image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yerleşim Vizesi Sınavı Hangisidir?

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı olarak bahsedilebilecek olan iki adet sınavdan bahsedilebilmektedir; sürekli oturum izni başvurularında girilmesi gereken Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavı ve İngilizce dil bilgisi yeterliliğini sağlamak için başarılı olunması gereken IELTS Life Skills sınavı.

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı olarak bahsedilebilecek iki sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan ilki, sürekli oturum izni veya İngiltere’de vatandaşlık başvuruları esnasında başvuru sahiplerinin girmeleri gereken Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavda başarılı olunması sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı alınabilmesi için gereklidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı olarak bahsedilebilecek ikinci sınav ise bazı İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında başvuru sahibinin İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağlayabilmek için girmesi gereken IELTS Life Skills sınavıdır. IELTS Life Skills sınavı puan bazlı sistem ile değerlendirilen bir sınav değildir, yani başvuru sahipleri bu sınavda ancak “başarılı” ya da “başarısız” olabilmektedir. Başarısız olunması durumunda sınava tekrar girilmesi mümkündür. Sınavdan başarı ile geçilmesi halinde kişinin 2 yıl boyunca aynı seviyeden sınavı tekrar alması mümkün değildir. IELTS Life Skills sınavı hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır.  Başvurularda ispat edilmesi gereken husus sayısı oldukça fazladır ve başvurulacak vize türüne göre ispat edilmesi gereken hususlar değişebilmektedir. Başvuru sahiplerinin danışmanlık hizmeti alarak başvurularını gerçekleştirmeleri başvurularının olumlu sonuçlanma olasılığını yükseltebileceği için önem taşımaktadır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere Yerleşim Vizesi sınavı, İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve bu vize türüne yapılan başvurularda sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, vize başvuru gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 864 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular