image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesinde Niyet Mektubu Gerekli Midir?

İngiltere vizesi başvurularının çoğunda niyet mektubu gerekli olmamakla birlikte genellikle davet mektubu, sponsorluk belgesi, dilekçe gibi belgeler istenebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru yapılan vize türünün şartlarının sağlayabildiğini gösterilebilmesi için bazı belgelerin başvuru dosyasına tercümeleri de eklenerek konması gerekmektedir. Bu başvuru evrakları başvuru yapılacak vize türüne göre değişkenlik gösterir. Çünkü her vize türünün şartları farklı olup, sağlanması gereken şartlar ve dolayısıyla da belgeler buna göre değişmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu için istenen belgeler arasında niyet mektubu genellikle bulunmamaktadır. Bir tek Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında öğrenciler okula niyet mektubu gönderebilmektedir. Bunun dışındaki başvurularda ise gerek bulunmamaktadır. Diğer başvurularda davet mektubu, sponsorluk belgesi, dilekçe gibi belgeler talep edilebilmektedir. Başvuru yapılacak vize türü ve taşınan şartlara göre hangi belgelerin dosyada olması gerektiği hususunda danışmanlarımız evrak listesi hazırlayarak başvuru sahiplerine iletecektir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1699 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular