image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Yeşil Pasaport için İsteniyor Mu?

İngiltere vizesi yeşil pasaport için de bu pasaporta sahip kişiler Birleşik Krallık’a gitmek istedikleri zaman başvuru yapıp almaları gereken bir vizedir.

Yeşil pasaport sahipleri Shengen vizesine dâhil olan ülkelere 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz girebiliyorlar. Ancak bu durum Birleşik Krallık ülkelerinde (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) geçerli değildir. Bu ülkelere giriş yapmak isteyen yeşil pasaport sahiplerinin de bordo ve gri pasaport sahipleri gibi İngiltere vizesi alması gerekmektedir. Yani İngiltere vizesi yeşil pasaport için de istenmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri Birleşik Krallık’a vize almaksızın 90 günü geçmeyecek şekilde seyahat edebilmektedir. Bunun dışındaki pasaportlar vizeye tabidir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmaları gerektiği unutulmamalıdır. En az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportu bulunan kişiler vize başvurusu yapabilmekle beraber İngiltere’de kalınacak süre boyunca geçerli olacak bir pasaporta sahip olunması gerektiği hususuna da dikkat edilmelidir. Pasaportu olmayan kişiler İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak geçerli bir pasaport temin edebilirler.

İngiltere vizesi başvurularında hangi işlemlerin yapılması gerektiği ve bu işlemleri yaparken nasıl bir prosedür izlemek gerektiğine dair bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek üzere CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, her iki ülkede yapacağınız tüm vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1520 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular