image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Turist Vizesi Kategorisine Nasıl Başvurulabilir?

İngiltere Vizesi Turist Vizesi kategorisine başvuru yapılabilmesi için izlenmesi gereken çeşitli prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere Vizesi Turist Vizesi kategorisine başvuru yapabilmek için başvuru sahibinin İngiltere seyahati esnasında geçerliliğini koruyacak bir pasaport sahibi olması şartı vardır. Bu şekilde geçerli pasaport sahipleri bu pasaport ile vize başvurusu yapabilirler. Geçerli pasaport sahibi olmayan kişilerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkarttırmaları gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Turist Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından sunulacak belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gereken belgelerinin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücreti yatırıldıktan sonra başvuru formunun doldurulması, öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanılacak ise bu servislerle ilgili prosedürlerin izlenmesi, uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak olan başvuru dosyasını başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahibi tarafından elden teslim edilmesi ile yapılır.

Başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, İngiltere Vizesi Turist Vizesi türü ile Birleşik Krallık ülkelerine yapacakları seyahatin uyumlu olmasıdır. Örneğin, 6 aydan kısa bir süre için ücretli veya ücretsiz çalışmamak kaydıyla fuar, seminer, iş görüşmesi gibi etkinliklere katılmak amacı ile İngiltere’ye giriş yapmak isteyen birisinin İngiltere İş Ziyareti Vizesine başvurması gerekmektedir. Başvurulan vize türü ile seyahat amacının uyumlu olmaması durumunda başvuru makul bulunmayacağından dolayı başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. İngiltere Vizesi Turist Vizesi türleri, İngiltere vizesi türleri ve başvuru gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları karmaşık yapıda başvurulardır. Vize memurları başvuru dosyalarında herhangi bir eksiklik veya hata bulunması durumunda vize reddi verebilmektedirler. Vize başvurularında başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması, gerekli işlemlerin özenle yapılması ve prosedürlerin dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Vize başvuruları, işlemleri, prosedürleri, vize başvurularının gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla görüşebilir, vize başvuruları, vize başvurularının prosedürleri, gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında uzmanlaşmış kadromuzdan detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 878 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular