image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Şartları Nelerdir?

İngiltere vizesi şartları, başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünün kapsamına yani gidiş amacı, kalınacak süre, içerdiği haklar gibi şartlara bağlı olarak kategoriler arasında değişkenlik göstermektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bilmelidir ki; her vize kategorisi (ziyaretçi, öğrenci, çalışma, yerleşim vb.) için ayrı ayrı İngiltere vizesi şartları bulunmaktadır. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş olan bu şartlardan biri bile belgelerle ispatlanamadığı takdirde başvuru sahipleri vize reddine ek olarak birçok olumsuz sonuçla karşı karşıya kalabilirler. Diğer sonuçlar, gelecek başvurular için olumsuz geçmiş oluşturmak, vize harcı iade edilmediği için maddi kayba uğramak ve hatta İngiltere vizesi başvuru yasağı almak dahi olabilir.

Her İngiltere vizesi türünün şartları, vize türünün kapsamına bağlıdır. Yani başvuru amacı, kalınacak süre, başvuru sahibinin sahip olması gereken maddi ve kişisel şartlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak, kısa süre İngiltere’de ziyaretçi olarak bulunacak olan başvuru sahiplerinin sağlaması gereken maddi şartla, İngiltere’de iş kurmak üzere vize başvurusu yapacak olan birinin göstermesi gereken maddi şarttan daha düşük miktardadır.

Başvuru yapacağınız vize türünün şartlarını öğrenmek ve başvuruda bu şartları hangi belgelerle ispatlayabileceğinizi öğrenerek prosedürlere en uygun şekilde vize başvurusu yapabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1153 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular