image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Reddedilirse İtiraz Davası Açılabilir Mi?

İngiltere vizesi reddedilirse bireyler belirli durumlarda ve belirli şartlar altında itiraz davası açabilecektir.

İngiltere vizesi reddedilirse, başvuru sahipleri hangi itiraz yollarını kullanabileceğini veya itiraz yollarının bulunup bulunmaması konusunu vize memurunun yazmış olduğu vize reddi mektubu içerisinden öğrenebilecektir. Ancak bu başvuru yolları kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar atlanır veya gözden kaçırılırsa itiraz yolu kullanılırken de ret alma ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için İngiltere vize reddine itiraz etmek isteyen bireyler İngiltere vize başvuruları ve vize reddine itiraz başvuru yolları konusunda uzman danışmanları olan CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve itiraz başvurularına hız kesmeden başlayabilirler.

İngiltere vizesi reddedilirse, bireyler insan haklarına aykırı bir vize reddi varsa aile birleşiminin veya ailenin korunması hususunu ihlal edecek bir durum mevcutsa itiraz davası açma yoluna gidebilirler. İtiraz davası, yalnızca haksız yere vize reddi verilmesi değil aynı zamanda İngiltere vatandaşlığının kaldırılması, insani koruma başvurusunun reddedilmesi, koruma statüsünün kaldırılması gibi konularda da kullanılabilen bir itiraz yoludur. İtiraz davası, İngiltere İçişleri Bakanlığı ve İngiltere Konsolosluğunun kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesine açılabilir.

İngiltere vizesi reddedilirse itiraz davası yolunun kullanılabilmesi için başvuru sahibinin böyle bir hakkının olduğunun ret mektubunda belirtilmesi gereklidir. İngiltere vizesi reddedilirse ve bireyler İngiltere içinden itiraz davası başvurusu yapacak ise 14 gün, Birleşik Krallık dışından başvuru yapacak ise 28 gün süre içerisinde başvurusunu gerçekleştirmelidir. Başvurusunu bu süreler içinde yapamayan bireyler geçerli ve akla yatkın bir sebebi bulunuyorsa bunu sunarak başvurusunu yine gerçekleştirebilir. İngiltere vize reddine itiraz ve itiraz davası konusunda CSS Legal uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

İngiltere vizesi reddedilirse itiraz edilebilir mi, İngiltere vizesi reddine karşı itiraz davası açılabilir mi, itiraz davası hangi durumlarda kullanılabilir gibi sorularınız bulunuyorsa CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 865 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular