image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi için Parmak İzi Nerede Alınır?

İngiltere vizesi için parmak izi, İngiltere Vize Başvuru Merkezinde CSS Legal uzmanları tarafından başvuru sahibine en uygun gün ve saatte alınan randevuda alınmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularında parmak izleri ve yüzü tüm detaylarıyla gösteren fotoğraftan oluşan biyometrik bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler, gittikçe globalleşen dünyada artan kimlik hırsızlıklarını önlemek adına uzun bir süredir vize başvurularında istenmektedir. Biyometrik bilgilerin verilmesi zorunlu olduğu için başvuru sahibini vize randevusunda bizzat bulunması gerekir. Bu durum, bir başka kişinin başvuru sahibine vekâleten İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştiremeyeceği anlamına gelmektedir.

Biyometrik kayıtlardan biri olan parmak izleri, vize başvuru merkezindeki makinede önce sağ ve sol elin dört parmağı sonra da başparmaklarının aynı levha üstünde tutulmasıyla alınır. Bu işlemler için mürekkep kullanılmamakta, lazerle parmak izi alınmaktadır. Biyometrik fotoğraf ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bulunan bir fotoğraf makinesi ile çekilmektedir. Biyometrik fotoğraf çekilirken, yüzde gözlük, peçe, güneş gözlüğü vb., başta şapka, örtü vs. olmamalıdır. Başörtüsü, yalnızca geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa başörtülü fotoğraf çektirilebilir.

Biyometrik kayıtlar ve diğer prosedürel işlemler hakkında detaylı bilgi almak üzere websitemizin ilgili bölümlerini inceleyebileceğiniz gibi CSS Legal uzmanlarıyla irtibata da geçebilirsiniz. Oldukça dinamik yapıda olan İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına uygun bir vize başvurusu yaparak olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz. 

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4283 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular