image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Yemini Nasıl Edilebilmektedir?

İngiltere vatandaşlık yemini, İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlanmış kişiler tarafından vatandaşlık alınabilmesi için edilmesi gereken bir yemindir.

İngiltere vatandaşlık başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin bazı şartları sağladıklarını ispat etmeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri vatandaşlık başvurularının öncesinde belirli süre ile İngiltere’de yaşamış olmak durumundadır. Başvuru sahipleri aynı zamanda bu süre zarfında uzun dönemlerle İngiltere dışında bulunmamış olmalılardır. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kimselerin sabıka kayıtlarının temiz olması, son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik kurallarını ihlal ederek suç işlememiş olmaları gerekmektedir. Bu ve benzeri şartlar sağlandığı ve bu şartların sağlandığı ispat edildiği takdirde kişilerin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunması mümkün olmaktadır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere vatandaşlığı başvuruları, başvuruların gereksinimleri ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere bu durumda gönderilecek olan onay mektubu ile bildirilmektedir. Vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanmış olan kişilerin vatandaşlıklarını almak için İngiltere vatandaşlık yemini etmeleri gerekmektedir.

İngiltere vatandaşlık yemini, İngiltere vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanmış kişilerin vatandaşlık alma sürecini tamamlamak için etmeleri gereken bir yemindir. Bu yeminin edilmesinin ardından kişiye İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından çıkartılmış olan vatandaşlık sertifikası teslim edilecek ve böylece vatandaşlık süreci tamamlanmış olacaktır.

Vatandaşlık yemini birden fazla şekilde edilebilmektedir. Kişinin belediye tarafından belirli aralıklara düzenlenen toplu yemin ile bu gereksinimi karşılaması mümkün olduğu gibi istemesi durumunda tek/özel yemin edebilmesi de mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda yemin edecek kişilerin tercihine bağlı olarak kişinin dinine özel ya da laik yemin edilebilmesi de mümkün olmaktadır. Vatandaşlık yeminleri ve yeminlerin yapılış usulü hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofisleriyle başvuru sahiplerine hizmet sunan bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 3072 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular