image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Testi Hangisidir?

İngiltere vatandaşlık testi olarak başvuru sahiplerinin girmeleri gereken sınavların hangileri oldukları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar mevcuttur. Bu koşullar arasında başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken testler de yer almaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve bu başvuruların yapılabilmesi için yerine getirilmesi gereken koşullar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık testi olarak bahsedilebilecek ilk test başvuruların yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağladıklarını kanıtlamak için başarılı olmaları gereken dil bilgisi testidir. Başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından birisine veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmaları ve sınav sonuç belgesini vatandaşlık başvurularında sunmaları gerekmektedir. IELTS Life Skills sınavı puan bazlı değerlendirilen bir sınav değildir, yani bu sınava giren kişiler yalnızca “başarılı” ya da “başarısız” olabilmektedir. Başarısız olunması durumunda sınavın tekrar alınması mümkünken başarılı olunması durumunda 2 yıl boyunca aynı seviyeden tekrar sınava girilmesi mümkün olmamaktadır.

İngiltere vatandaşlık testi olarak bahsedilebilecek ve vatandaşlık başvurularında bulunacak kişilerin mutlaka geçmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar hakkında soruların yer aldığı Life in the UK sınavından başarılı olunmadığı takdirde vatandaşlık başvurusunun yapılması mümkün olmamaktadır. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak görüşebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri, vatandaşlık başvurularında sağlanması gereken şartlar ve geçilmesi gereken testler hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1150 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular