image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Sınavı Hangisidir?

İngiltere vatandaşlık sınavı olarak başvuru sahiplerinin vatandaşlık başvurusunda bazı şartları sağladıklarını ispat etmek amacıyla girmeleri gereken sınavlar sayılabilmektedir. Vatandaşlık başvurularında geçilmesi gereken sınavlar hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahipleri bazı koşulları sağladıklarını ispat etmek durumundadırlar. Bu bağlamda başvuru sahiplerinin başarılı olmaları gereken sınavlar mevcuttur. İngiltere vatandaşlığı başvuruları, vatandaşlık başvurularında yerine getirilmesi gereken koşullar ve bu koşulların nasıl ispat edilebilecekleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık sınavı olarak bahsedilebilecek ilk sınav vatandaşlık başvurularında aranan İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartının sağlandığını kanıtlamak için geçilmesi gerekli olan dil bilgisi sınavıdır. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birisine girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Benzer şekilde Trinity College London’un ilgili sınavlarının alınması da dil bilgisi yeterlilik şartının kanıtlanmasını sağlayabilmektedir. IELTS Life Skills sınavı hakkında göz önünde bulundurulması gereken bir husus bu sınavın puan bazlı sistem ile değerlendirilmediğidir, yani bu sınavı alan kişiler puan almamakta, yalnızca “başarılı” veya “başarısız” olmaktadırlar. Başarısız olunduğu takdirde sınav tekrar alınabilmektedir. Başarılı olunması durumunda ise 2 yıl boyunca aynı seviyeden tekrar sınava girmek mümkün değildir.

İngiltere vatandaşlık sınavı olarak bahsedilebilecek ve başvuru sahiplerinin mutlaka geçmeleri gereken bir diğer sınav da İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü hakkında soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavdan geçilmemesi halinde vatandaşlık başvurusunda bulunmak mümkün olmamaktadır. Life in the UK sınavı hakkında web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ederek veya firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlık sınavı, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri ve vatandaşlık başvurularında geçilmesi gereken sınavlar hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 969 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular