image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Yeşil Pasaport Sahiplerince Alınmalı Mıdır?

İngiltere Turist Vizesi yeşil pasaport sahiplerince de İngiltere’nin 6 ay ve altında sürelerle ziyaret edilmek istenmesi durumunda alınması gereken bir İngiltere vizesi türüdür.

Birleşik Krallık ülkelerine (İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya) 6 ay veya 6 ayın altında bir süreyle ziyaret amaçlı gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere turist vizesi alması gerekmektedir. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri İngiltere’ye gidebilmek için mutlaka vize almalıdır. Yalnızca diplomatik pasaport sahiplerinin 90 güne kadar vize almaksızın İngiltere’de bulunabilmeleri mümkündür. Dolayısıyla diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekir.

İngiltere turist vizesi başvurusu yapılıp olumlu sonuç alınabilmesi için ise başvuru sahiplerinin İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun olarak başvurusunu gerçekleştirmesi gerekir. Bu prosedüre uygun olarak işlemlere başlanabilmesi için öncelikle başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi gerekir. CSS Legal uzmanlarınca başvuru yapılacak vize türü belirlendikten sonra başvuru sahibinin şahsi ve maddi imkânlarına ve başvuru yapacağı vize türünün şartlarına göre bir belge listesi oluşturarak kişiye gönderilecektir. Bu belge listesine göre belgelerin toplanmasının ardından bunların tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi ve başvuru formlarının doldurularak İngiltere Vize Başvuru Merkezinden biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) ve başvuru dosyasının teslim edilebilmesi için vize randevusunun alınması işlemleri de yine uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 877 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular