image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Gerekli Midir?

İngiltere Turist Vizesi yeşil pasaport sahipleri için de İngiltere’ye seyahat etmeleri durumunda gerekli olmaktadır. Yeşil pasaport ile Schengen bölgesine vizesiz seyahat mümkünken bu durum İngiltere için geçerli değildir.

İngiltere Turist Vizesi, sahiplerine İngiltere’ye ve bir diğer vizeye ihtiyaç duyulmaksızın diğer Birleşik Krallık ülkelerine (İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) kısa süreli seyahat imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Turist Vizesi yeşil pasaport sahipleri için de alınması gerekli olan bir İngiltere vizesi türüdür. Yeşil pasaport sahiplerine Schengen ülkelerine 180 gün içerisinde 90 günden uzun olmamak kaydı ile vizesiz seyahat imkânı tanınmaktadır. Ancak bu durumun İngiltere için geçerliliği bulunmamaktadır, yani yeşil pasaport sahipleri İngiltere’ye seyahat etmek için bordo/umuma mahsus pasaport sahipleri gibi İngiltere vizesi almak durumundadırlar.

Diğer İngiltere vizesi ve İngiltere Turist Vizesi başvurularında olduğu gibi, yeşil pasaport sahipleri başvuru yapacakları vizenin türüne dikkat etmelidir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinin kapsamı dışında bir amaçla İngiltere’ye seyahat edilmesi durumunda da başvurulacak İngiltere vizesi türü önemlidir. Başvuruda belirlenen vize türünün yapılacak olan seyahatin amacına uygun düşmemesi, sahip olunan pasaportun türünden bağımsız olmak üzere vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Bu açıdan başvurulacak vize türünün kişinin durumuna ve amacına en uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Vize türleri, gereksinimleri, kullanım alanları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Turist Vizesi yeşil pasaport sahipleri için uygulanan şartlar, vize başvurularının gereksinimleri, prosedürleri, vize türleri, vize türlerinin sınırlamaları ve göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1025 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular