image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Turist Vizesi süresi, 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak verilmektedir. Ancak hangi süre ile alınırsa alınsın bu vize kapsamında İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 ayın üzerinde bulunulamamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’ye ve diğer Birleşik Krallık ülkelerine (Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya) kısa süreli ziyaret izni veren bir İngiltere vizesidir. İngiltere Turist Vizesi süresi, 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak verilmektedir. Ancak hangi süre ile alınırsa alınsın bu vize kapsamında İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 ayın üzerinde bulunulamamaktadır. Aksi bir durumda başvuru sahibi bir sonraki İngiltere’ye giriş-çıkışında ya da vize başvurusunda problem yaşayabilir.

Ziyaret kapsamlı başvuruların gidiş amaçlarına ve talep edilen süreye göre birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu türler; İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Yatırımcı Ziyaretçi Vizesi, İngiltere PLAB Testi Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi, İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi vb. türlerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 913 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular