image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Sponsor Masrafların Ne Kadarını Karşılar?

İngiltere Turist Vizesi sponsor başvuru sahibinin masraflarının tamamını karşılayabileceği gibi yalnızca bir kısmını da karşılayabilir.

İngiltere Turist Vizesi, ziyaret amaçlı 6 aydan kısa süreli İngiltere'ye seyahat edeceklerin başvuracağı İngiltere vizesidir. Bu vize kapsamında İngiltere'nin yanı sıra Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler de ziyaret edilebilmektedir. Bu Birleşik Krallık ülkelerine seyahat edebilmek için İngiltere vizesi sahibi olmak yeterlidir, yani herhangi bir başka vize türüne ihtiyaç yoktur. 

Ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurularında ilk etapta yapılması gereken, CSS Legal uzmanlarınca başvuru yapılacak İngiltere Turist Vizesi türünün belirlenmesidir. Ziyaret kapsamlı başvurular; İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, İngiltere PLAB Testi Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi vb. türlere ayrılmaktadır. Bunların içerisinden başvuru sahibinin gidiş amacı ve taşıdığı şartlara en uygun olanı belirlendikten sonra diğer başvuru işlemleri başlatılabilir. CSS Legal uzmanlarınca sağlanacak olan belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından alınmaktadır.

Yukarıda bahsedilen en önemli adımlardan biri belgelerin verilen belge listesine göre eksiksiz olmasıdır. Başvuru belgeleri içerisinde kişinin İngiltere’deki masraflarını nasıl karşılayabileceğine dair belgelerin de olması gerekir. Bu belgeler, kişinin kendi gelir ve birikimini gösteren belgeler olabileceği gibi masrafları bir başkası karşılayacaksa sponsorun gelir ve birikimine dair belgeler de olabilir. İngiltere Turist Vizesi sponsor başvuru sahibinin masraflarının tamamını karşılayabileceği gibi yalnızca bir kısmını da karşılayabilir. Dolayısıyla başvuru dosyasına eklenecek belgelerin masrafların ne kadarını karşılayacağını gösterebilmesi de oldukça önem arz eder.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 896 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular