image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Ne Kadar Süre İçerisinde Alınabilir?

“İngiltere Turist Vizesi ne kadar süre içerisinde alınabilir?” sorusunun cevabı başvurulan vize türüne ve diğer etmenlere bağlıdır.

İngiltere Turist Vizesi alınabilmesi için firmamız uzmanlarınca hazırlanacak olan belge listesindeki belgelerin sunulması, gerektiği yerde belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca randevu alınması, bu randevunun gün ve saatinden önce başvuru dosyasının tamamlanması ve bu dosyanın başvuru sahibinin biyometrik bilgileri ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahibince teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru sürecinin ne kadar süreceği oluşturulacak dosyanın gereksinimlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Başvuru süreci esnasında ek belgelerin gerekli olması gibi etmenler işlem süresini uzatabilmektedir. Bununla beraber “İngiltere Turist Vizesi ne kadar süre içerisinde alınabilir?” sorusunun cevabı; başvurulan vize türü, İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranı söz konusu olunca değişebilmekle beraber başvuruların İngiliz Konsolosluğuna iletildikten sonra ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaları söz konusu olabilmektedir. Bu süre sabit değildir, yani başvurular 3 haftadan kısa sürede sonuçlanabilecekleri gibi sonuçlanmaları 3 haftadan uzun da sürebilmektedir. Başvuru değerlendirmelerinin ortalamadan daha uzun ya da daha kısa sürmesi başvuruların başarılı ya da başarısız olacağı şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu durum tamamen İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlıdır.

Bu noktada başvuru sahiplerinin istemeleri ya da ihtiyaç duymaları durumunda süreci hızlandırabilecek olan öncelikli/hızlandırılmış servisler mevcuttur. Bunlardan Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruları 15 iş günü yerine 5 iş gününde, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde başvuruyu sonuçlandırabilmektedir. Bu ve benzeri öncelikli servisler hakkında bilgi almak için CSS Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. “İngiltere Turist Vizesi ne kadar süre içerisinde alınabilir?” sorusu gibi soruların cevabını öğrenmek, vize başvuru süreleri, süreçleri, işlemleri, prosedürleri, öncelikli/hızlandırılmış servisler ve göçmenlik kuralları hakkında bilgi ve profesyonel yardım almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 915 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular