image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Kaç Para Gerektirir?

“İngiltere Turist Vizesi kaç para gerektirir?” sorusu kısa sürelerle İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenlerce sıklıkla sorulmakta olan sorulardan biridir. Bu başvurularda gerekli olan miktar, başvuru esnasında ödenmesi gereken harçlar/ücretler ve başvuru sahibinin İngiltere’deki masrafları karşılayabileceğinin ispatı için yeterli olacak miktardır.

“İngiltere Turist Vizesi kaç para gerektirir?” sorusunun cevabı iki tip ücrete bağlıdır ve bunlardan ilki başvuru dosyasının hazırlanması esnasında ödenmesi gereken vize/başvuru ücretidir. Vize/başvuru ücretinin ödenmesi, formun İngilizce doldurulması ve başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken başvuru formunun doldurulabilmesi için ön koşuldur. Bu form olmadan başvurunun tamamlanması mümkün değildir. Benzer olarak başvuru sahiplerinin İngiltere Turist Vizesi başvurularında öncelikli/hızlandırılmış servis kullanmak istemeleri ya da bu servislere ihtiyaç duymaları durumunda servisler için ödemeleri gereken ayrı bir ücret bulunmaktadır. Öncelikli servislerin ücretlerinin ne kadar olduğu veya nasıl ödenebileceği gibi konularda detaylı bilgi almak isteyenler firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında ikinci tip ücret, başvuru sahibini kendi finansal yükümlülüğünü alabileceğinin ispatı için gerekli olan para miktarıdır. Başvuru sahiplerinin banka hesaplarında belirli miktarlarda para olması şartı aranmamakla beraber, kişinin İngiltere seyahatinin finansal yükümlülüklerini üstlenebileceğini belgelemesi gerekmektedir. Bu bağlamda başvuru sahibinin İngiltere’ye gidişi esnasında oluşacak masrafları, İngiltere’de konaklama masraflarını, yapacağı diğer harcamaları ve özellikle de İngiltere’den dönüş masraflarını karşılayabiliyor olması ve bunu belgeleyebilmesi şartı aranmaktadır. Başvuru sahibinin yeterli maddi kaynaklara sahip olduğunu göstermesi, başvurunun makul olması için büyük önem taşımaktadır. Vize memurlarının başvuruları makul bulmamaları durumunda ret verebildikleri bilinmektedir. Bu açıdan başvuru sahibinin niyetlendiği seyahati gerçekleştirebilecek durumda olması, başvurusunun başarılı olma olasılığını arttıracaktır. Başvurularının içeriği ile ilgili her tür konuda bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan günümüze İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Vize başvuru gereksinimleri, vize harçları ve ücretleri, vize başvuru prosedürleri, gerçekleştirilecek seyahatin gerektirebileceği para miktarı ve göçmenlik kuralları hakkında bilgi ve profesyonel destek almak isteyenler, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimize gelerek uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Bu sayfa 978 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular