image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi İle Ne Kadar Kalabilirim?

“İngiltere Turist Vizesi ile ne kadar kalabilirim?” sorusu, bu kapsamda başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince sıklıkla sorulmaktadır. İngiltere Turist Vizesi, vize sahiplerinin kısa sürelerle İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkelerini ziyaret etmesine olanak tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere'ye kısa süreli (en fazla 6 ay süre ile) seyahat olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizenin sahipleri İngiltere'nin yanı sıra Birleşik Krallık ülkeleri olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler'e de bir başka vize gereksinimi olmaksızın seyahat edebilmektedir.

İngiltere Turist Vizeleri, başvuru sahibinin talebine bağlı olarak 6 ay ya da 2-5-10 yıl sürelerle verilebilmesine karşın “İngiltere Turist Vizesi ile ne kadar kalabilirim?” sorusunun cevabı vize süresinden bağımsız olmak üzere 1 yıl içerisinde toplamda en fazla 6 ay kalınabileceği şeklindedir. İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri çoklu giriş imkânı olan vizelerdir, fakat sahiplerinin gelecekte sakıncalı bir durum oluşmaması açısından 1 yıl içerisinde toplamda 6 ayı geçmeyecek şekilde ülkede bulunmaları gereklidir. İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin seyahat sürelerini yani ülkeye giriş ve ülkeden çıkış sürelerini bildirmeleri, kendi masraflarını karşılayacaklarını ispat etmeleri ve özellikle de ülkeden çıkış masraflarının ve tarihlerinin ayarlandığını bildirmeleri, başvurunun başarısını doğrudan etkilemektedir.

İngiltere Turist Vizesi sahiplerinin vizenin ilk verilişindeki sürenin dışına çıkma ya da vizelerini uzatma hakları bulunmamaktadır, yani vizenin geçerliliği verildiğinde ne kadar olarak belirlendiyse o kadar olarak kalacaktır. Ancak Ankara Antlaşması Vizesi ve insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurularda farklı bir vize türüne geçiş yapılması mümkündür. Bunun haricinde farklı amaçlarla veya daha uzun kalmak isteyenlerin, başvurularını amaçlarına ve sürelerine uygun İngiltere vizesi türlerine başvuru yapmaları, başvurularının başarılı olmasını doğrudan etkileyecektir. Vize türleri, vize başvuruları, vize sınırlamaları ile göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, firmamız danışmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. Profesyonel danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile iletişime geçerek her tür İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 6153 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular