image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi İle Dil Okulu Bünyesinde Eğitim Görebilir Miyim?

İngiltere Turist Vizesi ile dil okulu bünyesinde eğitim görmek, mevzubahis eğitimin tek seferde 30 gün süre ile sınırlı kalması koşulu sağlanırsa mümkündür.

İngiltere Turist Vizesi verildiği takdirde sahiplerine İngiltere'yi ve diğer Birleşik Krallık ülkelerini kısa süreli (6 aya kadar) ziyaret hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, İngiltere Turist Vizesinin de kendine has sınırlamaları, şartları, sağladığı haklar vb. bulunmaktadır. 

İngiltere Turist Vizesi ile dil okulu bünyesinde eğitim görmek mümkündür. Genelinde İngiltere Turist Vizesi sahiplerinin 30 günden fazla olmamak üzere eğitim alma hakları bulunmaktadır. Ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi sahipleri 30 güne kadar tek bir eğitim alabilecekleri gibi daha kısa sürede birden fazla eğitim programına da katılabilirler. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus, bu eğitimin mutlaka akredite edilmiş bir kurumdan alınması gerektiğidir. Akredite edilmiş kurumların hangileri olduğu, alınabilecek eğitimler vb. hakkında detaylı bilgi almak isteyenler danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Başvuru sahiplerinin İngiltere'ye gidiş amacı eğitim görmek ise İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesine değil, İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birisine başvurmaları daha uygun olacaktır. Bu durum 30 günden uzun süreli eğitimlere katılacak başvuru sahipleri için de geçerlidir. Örneğin, 6 aya kadar dil eğitimi görmek isteyen birisinin İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi alması gerekmektedir. Vize türleri hakkında detaylı bilgi almak ve kişisel durumunuza en uygun vize türünün seçilmesini sağlamak için firmamız uzmanları ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir.

CSS & Co Legal Services 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere turist vizesi ile dil okulu bünyesinde eğitim görmek, İngiltere Turist Vizesi sınırlamaları, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak isteyenler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımız ile irtibata geçebilirler.

Bu sayfa 5129 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular