image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi İçin Bankada Para Bulunması Şartı Aranır Mı?

İngiltere Turist Vizesi için bankada para bulunması şartı aranmamakla birlikte, başvuru sahiplerinin seyahatleri esnasında oluşabilecek masrafları karşılayabilecek olmaları gerekmektedir.

İngiltere Turist Vizesi için bankada para bulunması şartı başvuru sahiplerinin İngiltere'ye gidiş amacı, seyahat edeceği yerler ve genelinde seyahatinin getireceği finansal yükümlülüklerin karşılanabilmesi açısından önemlidir.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında bu açıdan her şeyden önce dikkat edilmesi gereken husus, başvuru sahibinin maddi durumu ile yapacağı ziyaretin örtüşmesi, yani başvurunun makul olmasıdır. Vize başvurularında başvurunun makul olması başvurunun başarısını doğrudan etkilemektedir. Eğer belgelediği maddi durumunun kaldırmayabileceği türden bir amaçla başvuru yaparsa başvurusu reddedilebilmektedir. Buna örnek olarak, asgari ücret ile çalışan birisinin başvuru dosyasında İngiltere’de lüks bir otelde yaptırdığı rezervasyonu göstermesi sayılabilir. Hangi başvuruların makul sayılabileceği değişkenlik göstermektedir ve herhangi bir başvurunun ne şartlarda makul sayılabileceği hakkında detaylı bilgi almak isteyenler danışmanlarımız ile irtibata geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi için bankada para bulunması şartı, başvuru sahiplerinin İngiltere'ye yapacağı seyahatin bütün masraflarını karşılayabileceğini ispatlayabilmesi açısından gereklidir. Başvuru sahiplerinin gerçekleştirecekleri ziyaretin bütün finansal yükümlülüklerini yerine getirebilecek olduklarını ispatlamaları gerekmektedir. İngiltere'ye gidiş, İngiltere'de geçirilecek zaman içerisinde oluşacak harcamalar, konaklama masrafları ve İngiltere'den çıkış masrafları buna dahildir. İngiltere vizesi başvurularında özellikle başvuru sahibinin İngiltere'de geçirdiği zamanda sponsorluğa izin veren durumlar hariç devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacağını ve özellikle de İngiltere'den çıkarak ülkesine dönmesi için gerekli masrafları üstlenebileceğini belgelemesi gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Turist Vizesi için bankada para bulundurulması şartları, vize harçları, vize gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 945 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular