image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Harcı Ne Kadardır?

İngiltere Turist Vizesi harcı, İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için ödenmesi gereken ücrettir.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’de ve diğer Birleşik Krallık ülkelerine turistik gezi, aile ziyareti, tıbbi tedavi, klinik gözlem, iş gezisi, iş mülakatı vb. nedenlerle gidecek olan kişilerin başvuru yapabildiği bir vize kategorisidir. Bu vize 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl süreyle alınabilir, ancak hangi süre ile alınırsa alınsın ziyaret kapsamlı vize türleri olması nedeniyle 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla bulunulmaması gerekir.

Ziyaret kapsamlı başvurularda da başvuru sahiplerinin İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca çerçevesi çizilmiş olan başvuru prosedürüne uyması vize alabilmesi için oldukça gereklidir. Bu prosedüre göre öncelikle pasaport çıkartılmasının ardından vize başvuru işlemlerine başlanabilir. Bunun ardından başvuru sahibinin gidiş amacına en uygun İngiltere vizesi türünün seçilmesi gerekir. Vize türü belirlendikten sonra ise başvuru belgelerinin toplanması, bunların tercümelerinin yaptırılması, İngiltere Turist Vizesi harcı ödemesinin yapılması, başvuru formunun ve varsa ilgili diğer formların doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, biyometrik bilgilerin verilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık CSS & Co Legal Services uzmanlarından alınarak başvuru gerçekleştirilebilir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 916 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular