image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Çıkma Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Turist Vizesi çıkma süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişken olmakla beraber, başvuruların İngiliz Konsolosluğuna iletilmesinin ardından ortalama 3 haftada sonuçlanmaları söz konusu olabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi alınabilmesi için CSS Legal uzmanları tarafından hazırlanacak belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretlerinin yatırılmasının ardından başvuru formunun İngilizce doldurulması, uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanması gereken başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğuna gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahibi tarafından elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru sürecinin toplam süresi, hazırlanması gereken başvuru dosyasının içeriğine göre farklılık göstermektedir. İngiltere Turist Vizesi çıkma süresi, yukarıda bahsedilen sürecin sonunda başvurunun İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesinin ardından işleme konulması ile sonuçlanması arasında geçen süredir. Bu süre ortalamada 3 haftadır (15 iş günü). Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus bu sürenin değişkenlik gösterebildiğidir, yani başvurular 3 haftadan daha kısa ya da daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Başvurulardan daha kısa ya da daha uzun sürelerde sonuç alınıyor olması başvuruların başarılı ya da başarısız olacakları anlamına gelmemektedir.  Bu durum tamamen İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına bağlıdır. Vize başvuru ve değerlendirme süreleri konusunda detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin istemeleri ya da ihtiyaç duymaları durumunda başvurularını hızlandırmak için yararlanabilecekleri öncelikli/hızlandırılmış servisler bulunmaktadır. Bu servislerden yararlanılması durumunda başvurular ortalama 3 hafta olan değerlendirme süresinden daha hızlı sonuca ulaşabilmektedirler. Öncelikli servislerin kullanılması durumunda başvurulardan 15 iş günü yerine 5 iş günü (Öncelikli Servis) ya da 24 saat (Süper Öncelikli Servis) içerisinde sonuç almak mümkün olabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servisler, kullanımları ve süreleri hakkında bilgi almak isteyenler firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanları ile İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizden birini ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere turist vizesi çıkma süresi, İngiltere Turist Vizesi başvuru süreleri, vize prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1162 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular