image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Başvurularda ödenmesi gereken İngiltere Turist Vizesi başvuru ücreti bulunmakla beraber, başvurunun durumuna bağlı ek harçlar ödenmesi de söz konusu olabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi sahiplerine İngiltere'ye ve bir diğer vize gereksinimi olmaksızın Birleşik Krallık ülkelerine seyahat imkânı tanıyan bir İngiltere vizesidir. İngiltere Turist Vizesi başvurularının yapılabilmesi için maddi birikim gösterme şartı bulunmamakla birlikte başvuru sahibinin ödemesi gereken bazı ücretler bulunmaktadır.

Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, başvurunun tamamlanabilmesi için başvuru sahibinin ödemesi gereken bir başvuru harcı bulunmaktadır ve bu harç başvuru süreci içerisinde büyük önem taşımaktadır. İngiltere vizesi başvurularında başvuru formlarının doldurulabilmesi için sağlanması gereken bir ön koşul vize harcının ödenmesidir. Ancak bu harcın ödenmesi sonucunda gerekli formlar doldurulabilecektir. Aynı zamanda eğer başvuru sahibi öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanma ihtiyacı içerisinde olur ya da yararlanmayı tercih ederse bu servislerin harcını ayrıca ödemek durumundadır. Başvuru harçları yatırılmadan işlemlere başlanması mümkün olmamaktadır.

Yukarıdaki hususlara ek olarak, yatırılması gereken İngiltere Turist Vizesi başvuru ücreti ve ödenmesi gereken çeşitli harçların yanı sıra başvuru sahibinin İngiltere'ye gidişi, İngiltere'den dönüşü ve İngiltere'de veya Birleşik Krallık ülkelerinde geçireceği zaman içerisinde oluşacak masraflarını karşılayabileceğini ispatlaması gerekmektedir. Başvuru sahibinin kendi İngiltere’deki masraflarını karşılayabileceğini kanıtlaması da vize başvurusunun değerlendirilmesinde önemli rol oynayacaktır. Vize harçları, öncelikli ya da hızlandırılmış servis harçları ve diğer maddi gereksinimler ile ilgili detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services'ten vize başvuru ücretleri, vize başvuru gereksinimleri ve göçmenlik kuralları konularında detaylı bilgi ya da danışmanlık hizmeti almak isteyenler, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak bizimle iletişime geçebilir ve danışmanlarımızdan profesyonel yardım alabilirler.

Bu sayfa 1000 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular