image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Banka Hesabında Para Bulundurma Şartı Var Mıdır?

İngiltere Turist Vizesi banka hesabında belirli miktarlarda para bulundurulması gereksinimi taşımamakla beraber, kişinin İngiltere seyahatinin masraflarını karşılayabileceğini ispatlaması gerekmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere'ye kısa süreli seyahat amacı ile alınan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizelerinde olduğu gibi, İngiltere Turist Vizesinin alınabilmesi için başvuru sahiplerinin çeşitli şartları sağlayabildiğini ispatlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında başvuru sahibinin vize başvurusu kabul edildiği takdirde 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta kalmayacağı ve ülkesine dönüş için gerekli masrafları karşılayabilecek olması vardır. Her ne kadar İngiltere Turist Vizesi banka hesabında belirli bir miktar para bulunması şartını koşmasa da başvuru sahiplerinin İngiltere seyahatinin masraflarını (gidiş, dönüş ve kaldığı süre boyunca) karşılayabileceğini kanıtlaması gerekmektedir.

Vizenin gerektirdiği maddi şartları sağladığını beyan etmek için başvuru sahiplerinin İngilizce yazılmış ve İngiliz Konsolosluğuna hitaben bir dilekçe hazırlaması ve başvuru dosyasına eklemesi mümkündür. Danışmanlarımız bu ve benzeri beyanlar için hazırlanacak dilekçelerin yazımı konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadırlar.

Bununla beraber İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında başvuru formlarının alınabilmesi için vize/başvuru harçlarının ödenmiş olması ön koşulu bulunmaktadır.  Vize başvuru süreci içerisinde firmamız uzmanları tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgeler toparlanmalı, gerektiği yerlerde belgelerin tercümeleri eklenmeli, başvuru formları İngilizce olarak doldurulmalı, firmamız uzmanları ile irtibat halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinde İngiliz Başkonsolosluğuna inceleme için iletilecek dosyanın, başvuru sahibinin fotoğraf ile parmak izleri (yani biyometrik bilgileri) ile birlikte zamanında ve eksiksiz olarak İngiltere Vize Başvuru Merkezine sunulması gerekmektedir. İngiltere Turist Vizesi başvuru ücreti bulunmakla beraber, bu başvurularda yararlanılabilen öncelikli/hızlandırılmış servisler kullanıldığında vize ücretine ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz alanlarında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku danışmanlarından vize başvuruları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için Londra, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimize gelebilir veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1082 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular