image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Süresiz Oturum İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere süresiz oturum izni alınabilmesi için kişilerin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar bulunmaktadır. İngiltere süresiz oturum başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum izni (indefinite leave to remain) alındığı takdirde kişilerin İngiltere’de süresiz olarak ikamet etmesine olanak tanımaktadır. Süresiz oturum izni sahipleri vize uzatması gibi işlemlere gerek olmaksızın İngiltere’de bulunabilirler. Bu izne başvuracak kişilerin başvurularının başarılı olabilmesi açısından yerine getirmeleri gereken çeşitli koşullar mevcuttur.

İngiltere süresiz oturum izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken koşullardan en önemlisi başvuru öncesinde belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olma koşuludur. Bu süreye vize uzatmaları ile birlikte ulaşılması durumunda süresiz oturum izni başvurusunda bulunulması mümkün olmaktadır. Süre gereksinimi sahip olunan İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir. Pek çok vize türü için bu süre uzatmalar ile birlikte toplamda 5 yıl olarak belirlenmiştir fakat bu durumun istisnaları vardır. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Sürekli oturum izni başvurusu imkânı tanıyabilecek olan İngiltere vizesi türleri ve bu vizelerin süre gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken İngilizce yeterlilik koşulu bulunmaktadır. Bu koşulun yerine getirilebilmesi için başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından birisine veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmaları gerekmektedir.

İngilizce yeterlilik koşulu için gereken sınavların yanında sürekli oturum izni başvurusunda bulunacak kişilerin aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmeleri gerekmektedir. Life in the UK sınavı hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını kullanarak firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve sürekli oturum izni başvurularında sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1182 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular