image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Sınavı Hangisidir?

İngiltere oturum sınavı olarak sürekli oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin girmeleri gereken dil sınavları ve Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavı gösterilebilir.

İngiltere’de sürekli oturum izni başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlardan ilki başvuru sahiplerinin belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olmasıdır. Bu süre sahip olunan vizeye göre değişebilmektedir. İngiltere vizesi türleri ve hangi vizeler aracılığı ile sürekli oturum izni başvurusu yapılabileceği konusunda detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Geçici oturum izni ile sahip olunan vize türünün gerektirdiği süre boyunca İngiltere’de bulunmuş kişiler sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilirler. Sürekli oturum izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bazı sınavlar vardır. Bu bağlamda İngiltere oturum sınavı iki kategoriye ayrılmaktadır. İlki, başvuru sahiplerinin sürekli oturum izni başvurularında gereken İngilizce yeterlilik şartını sağladıklarını ispat etmek için geçmeleri gereken dil sınavlarını içerir. Başvuru sahipleri IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birisine girerek bu şartı sağlayabilirler. Aynı zamanda Trinity College London’un ilgili sınavları da İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartının sağlanması için kullanılabilmektedir.

İngiltere oturum sınavı başlığı altındaki ikinci sınav ise sürekli oturum başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin girmeleri gereken Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. 18 yaşını doldurmamış veya 65 yaşını doldurmuş kişilerin Life in the UK sınavına girmeleri mümkün olmamaktadır. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları, bu başvurularının gereksinimleri, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 1458 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular