image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Kartı Nasıl Alınabilir?

İngiltere oturum kartı yani Biyometrik İkamet İznini (Biometric Residence Permit) almak için vize başvurusunun dışında ayrıca başvuru yapılmamaktadır. Belirli vize türlerinin elde edilmesi durumunda vize sahipleri otomatik olarak Biyometrik İkamet İzni sahibi olacaklardır.

İngiltere oturum kartı yani Biyometrik İkamet İzni (Biometric Residence Permit) vize başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerinin İngiltere’ye giriş yapmalarının ardından başvuru sahiplerine ait çeşitli bilgileri (kişisel bilgileri, göçmenlik statüsü vb.) gösteren bir karttır.

Biyometrik İkamet İzni 6 aydan uzun süreli olarak İngiltere’de bulunmak için yapılan vize başvuruları, 6 aydan uzun süreli vize uzatma başvuruları, oturum başvuruları vb. başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda başvuru sahiplerine verilmektedir. Hangi başvurularda Biyometrik İkamet İzni verildiği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum kartı elde edilmesi için ayrı başvuru yapılmasına gerek yoktur. İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahibinin beyaz arka planda yüzü detaylı bir şekilde gösteren fotoğraf, el parmaklarının izleri ve kişinin imzasından oluşan biyometrik bilgilerinin başvuru dosyası ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Biyometrik İkamet İzni aynı zamanda başvuru sahibinin adı, doğum tarihi, göçmenlik statüsü vb. bilgileri de içermektedir.

İngiltere oturum kartı İngiltere içerisinden İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilere başvurunun olumlu sonuçlanması halinde posta yoluyla gönderilecektir. Başvuru sahiplerinin postaneye gidip almalarına gerek yoktur. Vize başvurusunu İngiltere içerisinden yapmamış kişiler ise Biyometrik İkamet İzinlerini İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra bir postaneden almak durumundadırlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, Biyometrik İkamet İzninin Birleşik Krallık’a giriş yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde alınmasının gerekli olduğudur. İznin bu süre içerisinde alınmamış olması durumunda cezai yaptırım uygulanması olasılığı vardır. Biyometrik İkamet İzninin sınırlamaları, koşulları ve kullanımı hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vizesi ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1655 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular