image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturma İzni Şartları Nelerdir?

İngiltere oturma izni şartları arasında geçici oturma izni niteliğindeki vizelerin başvurularında gereken şartlar ve sürekli oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken şartlar sayılabilmektedir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek oturma izni şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma izni şartları sahip olunan oturma izninin geçici mi yoksa sürekli mi olduğuna göre değişebilmektedir. Geçici oturma izni bazı İngiltere vizesi türlerinin alınması ile vize sahiplerine sunulmakta olan haklar arasında yer alabilmektedir. Bu vizelerin başvurularında aranan şartların yanında geçici oturma izni alabilmek için yerine getirilmesi gereken ek şartlar mevcut değildir, yani vize alındığı takdirde geçici oturma izni vize sahiplerine verilmektedir. Geçici oturma izni niteliği taşıyan İngiltere vizesi türleri ve bu vizelerin başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere oturma izni şartları, sürekli oturma izni başvuruları için farklıdır. Sürekli oturma izni başvurusunda bulunulabilmesi için her şeyden önce başvuru sahipleri başvurudan önce belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalıdırlar. Pek çok vize türü için bu süre 5 yıl olarak belirlenmiş olsa da sahip olunan İngiltere vizesi türüne göre bu durum değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Vize türleri ve farklı vizelerin süre gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma izni şartları arasında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri belirli seviyede İngilizce bilgisine sahip olduklarını ispat etmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarını ya da Trinity College London’un ilgili sınavını geçmek durumundadırlar.

Sürekli oturma izni başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahipleri İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü hakkında soruları içeren Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadırlar. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1020 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular