image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrencilere Çalışma İzni Sunmakta Mıdır?

İngiltere öğrencilere çalışma izni alınması yalnızca Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile mümkün olmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi, alındığı halde sahiplerine alınan vize türüne bağlı olarak İngiltere'de belirli sürelerle eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Öğrenci Vizeleri başvuruları İngiltere'de eğitim görmek amacıyla yapılmaktadır ve buna bağlı olarak vize sahiplerinin İngiltere'de bulundukları süre içerisinde çalışma izinleri bulunmamaktadır. İngiltere öğrencilere çalışma izni sunan tek öğrenci vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, kullanım alanları ve kısıtlamaları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi 6 aydan uzun süren eğitim programlarına katılmak isteyen kişiler tarafından başvurulabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Tier-4 Öğrenci Vizesi kapsamında lisans, yüksek lisans, doktora, sertifika programları vb. programlara katılınması mümkün olabilmektedir. Alınan vizenin süresi gidilecek eğitim programının süresine göre değişkenlik göstermektedir. Bu vize türü sahiplerine belirli sınırlar dahilinde çalışma hakkı de sunabilmektedir.

Tier-4 Öğrenci Vizesi sahiplerinin çalışma izinleri katılacakları eğitim programına ve eğer masrafları bir sponsor tarafından üstlenilecek ise sponsorun kendilerini ne kadar desteklediğine bağlıdır. Örneğin, İngiltere'ye dil okuluna katılmak için gelmiş kişilere çalışma hakkı tanınmamaktadır. İngiltere öğrencilere çalışma izni alınmasının hangi eğitim programlarına gidildiğinde mümkün olabileceği konusunda bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Çalışma hakkı tanınması durumunda vize sahiplerinin tam zamanlı çalışma hakları bulunmamaktadır. Tier-4 Öğrenci Vizesi sahipleri lisans altı seviyede eğitim görüyorlar ise haftada 10 saate kadar, lisans ve üstü seviyelerde eğitin görüyorlar ise de haftada 20 saate kadar çalışma hakkına sahip olabilmektedirler. Tam zamanlı çalışmak için İngiltere'ye gelmek isteyen kişilerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services, İngiltere'de ve Türkiye'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere Öğrenci Vizeleri, İngiltere'de çalışma izni almak, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizeleri, İngiltere vizeleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 850 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular