image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Ücreti Nedir?

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi ücreti, İngiltere’ye kısa süreli bir eğitime katılmak için gitmek üzere yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için ödenmesi gereken bir ücret olup vize reddi alınması halinde dahi bu ücret iade edilmez.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, Birleşik Krallık ülkelerinde (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda) kısa süreli eğitim görmek amacıyla yapılabilen İngiltere vizesi başvurusudur. Bu vizeye geçerli bir başvuru yapmak ve olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin prosedürlere uygun bir başvuru yapması gerekir. Bu şekilde bir başvuru yapmak üzere CSS Legal uzmanlarıyla başvuru işlemlerini başlatan kişilerce yapılacak olan başvurular, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla CSS Legal uzmanlarınca sağlanacak olan belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, vize ücreti ödemesinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemlerin en önemlilerinden biri de vize ücreti ödemesinin yapılması aşamasıdır. Başvuru sahipleri bilmelidir ki, bu işlem yapılmaksızın başvuru formunun doldurulması, vize randevusunun alınması gibi işlemler gerçekleştirilememektedir. İngiltere’de kısa süreli eğitime gidecek bir öğrenci İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi ücreti yatırılmasını sağlayarak başvuru işlemlerini başlatabilir. Tüm bu işlemlerde danışmanlık almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1040 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular