image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Evrakları Nelerdir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi evrakları hakkında detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine İngiltere’de 6 aydan kısa süreli eğitim programlarına katılma hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için başvuru dosyasında bulunması gereken evraklar vardır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi başvurulan vize türünün kişinin seyahat amacı ile uyuşuyor olmasıdır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizeleri 6 aydan kısa eğitim programlarına katılım için verilmektedir. 6 aydan daha uzun eğitim programlarına katılmak isteyenlerin ilgili İngiltere öğrenci vizesi türlerine başvurmaları gerekmektedir. Başvurulan vize türü ile seyahat amacı arasında bir uyuşmazlık bulunması durumunda vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. Firmamız uzmanları ile iletişime geçerek farklı vize türlerinin kullanım alanları ve gereksinimleri konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi evrakları arasında danışmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesine dahil olan belgeler, tercümesi gereken belgelerin tercümeleri, başvuru formu vb. başvuru dosyasına dahil edilecek dokümanların yanı sıra mutlaka bulunması gereken belge kişinin eğitim görmeyi planladığı eğitim kurumundan alacağı kabul belgesidir. Bu belge, kişinin İngiltere ziyaretinin İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sınırları içerisinde eğitim görmek olduğunu belgelemesi açısından önemlidir. Kabul belgesi aynı zamanda alınacak eğitimin süresini ve niteliğini belirleyebilmektedir. Kişinin göreceği eğitimin süresinin ve niteliğinin makul olması, başvurunun başarıya ulaşabilmesi açısından önemlidir. Örneğin, 3 aylık yaz tatili esnasında 5 aylık bir eğitim programına katılmak istenmesi makul olmayacağından başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilecektir.

Aynı zamanda İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi evrakları arasında başvuru sahibinin seyahat şartlarının makul olduğunu da belgelemesi gerekmektedir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahiplerinin İngiltere içerisinde çalışma ya da devlet sosyal yardımlarından yararlanma hakları bulunmamaktadır. Buna uygun olarak başvuru sahibinin İngiltere’de eğitim göreceği süre içerisindeki masraflarını karşılayabileceğini belgelemesi gerekmektedir. Eğer bu masrafları bir başkası üstlenecek ise başvuru dosyasında mutlaka bir sponsorluk belgesi bulunmalıdır. Başvurular için gerekli olan belgeler hakkında danışmanlarımızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, vize başvuruları, vize başvurularında gerekli olan evraklar ve vize başvuru süreçleri hakkında bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1036 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular