image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Nedir?

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi, İngiltere’de kısa süreli eğitim, kurs, workshop vb. programlara katılmak isteyen kişilerin başvuru yapabilecekleri bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi, İngiltere’de kısa süreli eğitimlere (dil kursu, mesleki eğitim kursu, workshop vb. programlar) katılmak üzere başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aya kadar kalış izni vermektedir. Vize süresi 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl gibi sürelerle talep edilebilmesine karşın ziyaret kapsamlı vize türleriyle İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamamaktadır.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi başvurularında başvuru prosedürünün gerektirdiği işlemleri başlatabilmek için öncelikle başvuru yapılacak vize türünün doğru belirlenmesi gerekir. Bununla birlikte kişinin başvuru yapacağı vizenin şartlarını karşılayabildiğini belgeleyebilmesi için bir başvuru dosyası hazırlanması gerekir. Bu dosyanın hazırlanabilmesi için CSS Legal uzmanları kişiye özgü bir evrak listesi hazırlayarak başvuru sahibine iletir. Başvuru dosyasına konacak belgelerin tercümeleri de dosyada yer almalıdır. Danışmanlarımız tarafından kişiye sağlanmış olan evrak listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin incelenmek üzere konsolosluğa gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1014 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular