image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Vize Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere Konsolosluğu vize ücretleri, İngiltere vizesi işlemlerini başlatabilmek için yatırılması gereken bir ücret olup vize reddi alınması halinde dahi harç iadesi yapılmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle en az İngiltere’de kalınacak süre boyunca geçerli olacak bir pasaport çıkartılması gerekir. Geçerli bir pasaport temin eden kişiler başvuru işlemlerine başlayabilirler. Bu işlemlerin en başında başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak İngiltere Konsolosluğu vize ücretleri yatırılması, belgelerinin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, başvuru dosyasının hazırlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahibinin dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini verebilmesi için randevu alınması işlemi gelir. Bu işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyen ya da herhangi bir aşamada problem yaşayan başvuru sahiplerinin CSS & Co Legal Services ile iletişime geçmeleri faydalı olacaktır. Çünkü prosedürlere uymayan bir başvuru yapmaktan kaynaklı olarak çok sayıda vize reddi verilebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için başvuru sahipleri uzmanlarımızdan yardım alabilirler.

Başvuru işlemlerinin en önemli aşamalarından biri de vize ücretinin yatırılmasıdır. Çünkü bu ücret yatırılmadıkça geçerli bir başvuru yapılamaz. İngiltere Konsolosluğu vize ücretleri, İngiltere vizesi işlemlerini başlatabilmek için yatırılması gereken bir ücret olup vize reddi alınması halinde dahi harç iadesi yapılmamaktadır. Çünkü bu ücret vize işlemleri gerçekleşebilsin diye alınmaktadır ve sonuç olumsuz olsa dahi işlemler gerçekleşmiş olduğu için iade edilemez. Vize reddinin yol açacağı maddi-manevi zararlara uğramamak, prosedürlere uygun bir başvuru yapmak ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1026 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular