image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Kaça Kadar Açık?

İngiltere vizesi başvurusunun İngiltere Konsolosluğuna yapılacağını zanneden başvuru sahipleri tarafından sıkça sorulan sorulardan biri de “İngiltere Konsolosluğu kaça kadar açık?” sorusudur. Ancak başvurular konsolosluğa doğrudan yapılamamakta İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla konsolosluğa yapılabilmektedir.

“İngiltere Konsolosluğu kaça kadar açık?” sorusu İngiltere vizesi başvurusunun İngiltere Konsolosluğuna yapılacağını zanneden başvuru sahipleri tarafından sıkça sorulmaktadır. Ancak bilinmelidir ki başvurular İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır. Başvuru merkezi bir nevi konsolosluğun ön bürosu gibi faaliyet göstermektedir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde başvuru merkezi bulunmakta, tüm bu merkezlerden ise değerlendirilmek üzere İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a gönderilmektedir.

Başvuru merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için izlenmesi geren prosedürel işlemler bulunmaktadır. Başvuru prosedürüne uygun olarak İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimiyle yapabilecektir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin verilmesi ile başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Vize başvuru randevusuna kadarki işlemlerin tamamıyla ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1037 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular