image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İzmir Çalışma Saatleri Dışında Başvuru Yapılması Mümkün Müdür?

İngiltere Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri dışında veya dahilinde başvuru kabul etmemektedir zira İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğunun vize başvurularını değerlendirme veya sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte bazı koşullar sağlandığı takdirde mesai saatleri dışında vize başvurusunda bulunmak mümkün olabilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için İngiltere Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri bilgisine ihtiyaç yoktur zira Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimlerine doğrudan müracaat edilerek vize başvurusunda bulunmak, vize başvuru randevusu almak vb. idari işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır.

Vize başvuruları belirli prosedürlerin izlenmesi ile yapılabilmektedirler. Firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine vize başvuru prosedürleri hakkında bilgilendirecek ve başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerin tam bir listesini sunacaklardır. Bu listedeki belgelerin toplanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması ve başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Eğer başvuruda öncelikli/hızlandırılmış servisler kullanılacak ise bu servislerin ücretlerinin ödenmesi ve prosedürlerinin izlenmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan başvuru randevusunun gün ve saatinden önce başvuru dosyası tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyaları başvuruda bulunan kişilerin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir.

İngiltere Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri dışarısında vize başvurusunda yapılabilmesi İngiltere Vize Başvuru Merkezinin mesai saatlerinin dışında başvuru yapılabilmesine olanak tanıyan bir öncelikli/hızlandırılmış servis ile mümkün olabilmektedir. Bu öncelikli servis Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisidir (Prime Time Appointment Service). Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi kullanılmasına ihtiyaç duyulduğu veya kullanılması istendiği takdirde ek bir ücret ödenmesi karşılığında başvuruların mesai saatleri dışında teslim edilebilmelerine imkân verebilmektedir. Mesai saatleri dışında kalan ve başvuruların bu öncelikli servisin kullanımı ile teslim edilebilecekleri saatler sınırlıdır. Bu servisin kullanımı, kullanılması için gerekenler ve kullanılması için izlenecek prosedürler hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular